lota.cz

Údržba AG šperků


Námi nabízené šperky jsou vyráběny v zákonných ryzostech, společnost je řádně registrována na Puncovním úřadě a procházíme pravidelnými kontrolami jak ze strany Puncovního úřadu, tak z naší vlastní aktivity (předkládáme ke kontrole i materiály ze kterých vyrábíme).

Ze zákona na faktuře vašeho šperku musí být uvedena jeho ryzost, která značí množství ryzího materiálu ve slitině.

Stříbro jako kov reaguje s oxidy síry a vytváří černý povlak sulfidu - je to přirozená vlastnost tohoto kovu - stejně jako například měď reaguje s oxidem uhličitým (který je zastoupen ve vzduchu) a vytváří měděnku/zelený povlak.

Stříbro černá pouze někdy (s oxidy síry) - pokud Vám stříbro černá/najednou černá či zčernalo je nutné uvést, že se nejedná o žádnou reklamovatelnou vadu, tento jev je přirozený a je možné mu zabránit/zmírnit jeho postup či jej odstranit - doporučujeme:

- z naší strany šperk odchází vyleštěn do vysokého lesku - neukládejte nové šperky do krabiček vedle těch kde se již sulfidace projevila

- k sulfidaci dochází vlivem působení různých látek na povrch kovu (náš pot, parfém, případný zánět v těle/nemoc aj.) pokud šperk černá je možné v prvotní fázi vyleštit speciální čistící vatičkou na čištění stříbra.

Naše společnost vám může nabídnout kousek vatičky na čistění šperků - v případě, že doma žádnou nemáte, nebo si nechcete kupovat celou krabičku (skladem máme i celé krabičky).

Vatička je napuštěna látkami, které spolehlivě odstraní nečistoty, aniž by jakkoliv narušily povrch samotného kovu.

Použití: Dýchneme na předmět a poté ho kouskem odstřižené vaty vyčistíme. Přeleštíme-li předmět čistým a suchým flanelem, docílíme vysokého lesku.

Šperk očistíme ze všech stran. Vatička se zbarví do černa a šperk se krásně vyleští.

Pokud sulfidace již postoupila více, můžeme vám šperk opět profesionálně vyleštit (popř. každé jiné zlatnictví), v případě, že se rozhodnete tomuto jevu předejít úplně, doporučujeme rhodiaci šperku.

Rhodium je drahý platinový kov, který je netečný - rhodiovaný šperk bude mít kovovou barvu (jako bílé zlato) a černat již nebude.

V případě, že máte zájem o vyleštění, rhodiaci, zlacení či další jinou úpravu vašeho šperku neváhejte nás kontaktovat.

Opětovné vyleštění šperku - 80 Kč
Rhodiace/zlacení - 98 Kč
Kus leštící vaty na stříbro - 15 Kč
Celá krabička leštící vaty na stříbro - 50 Kč

Text podléhá autorskému právu.